Bakarat – gra bondowska

Bakarat to jedna z najbardziej interesujących gier karcianych, jakie mają do zaoferowania kasyna. Pewnie każdy z nas zna ją z kina, ponieważ w baccarata często grał agent 007. To również gra preferowana przez stałych bywalców kasyn, gdyż jest równie opłacalna, co ryzykowna. Pomijając nieczęsto zdarzającego się remisa w baccaracie możliwa jest wyłącznie przegrana lub wygrana. O zwycięstwie decyduje szczęście.

Największą zaletą baccaratu są łatwe i nieskomplikowane reguły: gracz oraz krupier otrzymują 2 karty, po czym sumują ich wartości – ta osoba, która będzie miała lepszy wynik, wygrywa. W bakaracie, tak jak chociażby w przypadku blackjacka, nie ma znaczenia gradacja figur, liczą się wyłącznie wartości przyporządkowane kartom. Przykład: 2 i 3 dają 5, a 4 i 6 są warte 0.

W zależności od odmiany baccaratu, w której bierzemy udział, istnieje czasami możliwość wylosowania jeszcze jednej karty. Szansa na wygraną w baccaracie wynosi 50:50 i co ciekawe, gracz ma możliwość obstawienia własnej przegranej. Wielu uważa, że to obstawianie ewentualnego szczęśliwca, a nie sama karciana rozgrywka, jest najbardziej emocjonujące w baccaracie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *