Bingo – gra dla początkujących

Bingo to rozwiązanie dla osób, które zawsze chciały sprawdzić się w hazardzie, ale zabrakło im odwagi obstawić większą gotówkę w grze w ruletkę czy blackjacka. Wartość głównej nagrody w bingo jest niższa niż w wymienionych grach, ale za to sama rozgrywka jest bardziej bezpieczna. To właśnie zdecydowało o wielkiej popularności bingo.

Reguły są bardzo łatwe. Wszyscy uczestnicy gry dostają kart (plansze) z kwadratami zawierającymi kombinację numerów, na których skreślają liczby wylosowane w specjalnej maszynie. Zwycięzcą jest ten, kto na swojej planszy ułoży określony wzór (cover, ruchomy latawiec albo wzór w kształcie L) i wykrzyknie: Bingo! Wygrana w bingo zależy od szczęścia, ale możesz zmaksymalizować prawdopodobieństwo wygranej poprzez zakup więcej kart.

Ciekawostką jest, że bingo to nie tylko zabawa. W niektórych krajach wykorzystuje się tę grę w celach edukacyjnych, jako narzędzie pomocne w nauce języków obcych – w takim przypadku zamiast numerów na kartach umieszczane są losowe wyrazy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *