Raz przegrywasz, raz wygrywasz

Gra w kasynie to jeden z niewielu legalnych sposobów, na to, aby z dnia na dzień stać się bogaczem. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy – w kasynie możesz równie szybko przegrać fortunę. Dziś parę słów o największych hazardowych szczęściarzach i pechowcach.

Najwyższą jak dotąd wygraną może się pochwalić Amerykanin o greckich korzeniach, Archie Karas, który na przestrzeni trzech lat wygrał w kasynach Las Vegas $40 000 000. Niestety szczęśliwa passa wkrótce się skończyła, Karas nie tylko stracił całą fortunę, ale też został przyłapany na oszukiwaniu w grze w blackjacka.

Karasowi udało się zdobyć 40 mln grając w kości, blackjacka i baccarata. A inni hazardowi szczęśliwcy? Większość z nich (David Reese, Bobby Baldwin, Johnny Moss) to zawodowi pokerzyści, ale są również i tacy, którym udało się wygrać miliony dzięki… jednorękiemu bandycie. Przykładem jest chociażby E. Sherwin, który dwurotnie trafił jackpota w maszynie Megabucks i wygrał łącznie 25 mln dolarów. W Polsce najwyższa dotąd hazardowa wygrana (1 700 000 PLN) trafiła się graczowi w warszawskim kasynie i również była zasługą maszyny one-armed bandit.

Tytuł największego hazardowego pechowca natomiast zdobył Terrance Watanabe, który w 2007 roku stracił w kasynie 127 mln dolarów. Twierdził wtedy, że wszystkiemu winna była podawana w kasynach wódka. Dlatego pamiętajmy: ostrożnie z wódką.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *